Wiadomości duszpasterskie

W czasie wakacji Nieszporów nie będzie.

W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który zapowiadał przyjście Chrystusa i wskazał go ludowi.

W oktawie Bożego Ciała odbywają się procesje dokoła Kościoła: we wtorek po Mszy Świętej wieczornej, a w czwartek na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte odprawione zostaną o godzinie 9:00 oraz 18:00. Kolekta przeznaczona będzie na Świętopietrze. Również w sobotę przypada w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach wiecznej adoracji w diecezji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 9:00. Adoracja trwać będzie do Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy wiernych, aby wynagrodzić Bogu zniewagi, jakich doznaje ze strony współczesnego świata. Porządek Adoracji według ulic.

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie oraz obozy letnie, by kierowali do kierownictwa żądanie na piśmie, aby ich dzieciom umożliwić spełnienie praktyk religijnych zwłaszcza udziału w niedzielnej Mszy Świętej.

Przed Kościołem do nabycia Gość Niedzielny.

Wodzisław Śląski