Wiadomości duszpasterskie

W I Niedzielę Adwentu obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Nabożeństwa dziś nie ma.

Dziś kolęda – odwiedziny duszpasterskie rodzin na ul. Wilczej i Bocznej. Początek kolędy o godz. 15.00. Plan kolędy wywieszony w gablotce.

W środę przypada święto patronalne GÓRNIKÓW – ŚW. BARBARY. Zapraszamy wszystkich górników wraz z rodzinami na mszę św. o godz. 9.00, którą odprawimy w ich intencji o opiekę Bożą w ich niebezpiecznej pracy. Zapraszamy na tę mszę również emerytowanych górników, zapraszamy parafian. Przed mszą św. okazja do spowiedzi św. W tym dniu nie ma wieczornej Mszy św.

W czasie ADWENTU zapraszamy szczególnie dzieci na RORATY. Roraty będą w poniedziałek o godz. 6.45 w pozostałe dni w tym tygodniu w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00. Przez udział w roratach i codziennej komunii św. chcemy przygotować nasze serca dla przychodzącego Pana.

Dzieci zapraszamy z lampionami.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

MIESIĘCZNA SPOWIEDŹ DZIECI I MŁODZIEŻY

Dzieci i młodzież mają spowiedź w czwartek o godz. 15. 30

W pierwszy piątek miesiąca chcemy uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa nabożeństwem przed mszą św. już o godz. 17.45

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na wieczorną w sobotę mszę św. zapraszamy dzieci I komunijne razem z rodzicami. W czasie mszy poświęcenie medalików dzieciom, a po mszy ich rozdanie i spotkanie z rodzicami.

Do nabycia Opłatki wigilijne /ofiara dowolna/w zakrystii oraz Świece Caritas /od 5 zł/ przy zakrystii.

W II niedzielę Adwentu tj. 8 grudnia 2019 r. odbędzie się „Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla katolików na Wschodzie”. W związku z tym, przed

kościołami zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna.

Czasopismo katolicki GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ do nabycia przed kościołem.

Wodzisław Śląski