Wiadomości duszpasterskie

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO – zapraszam dzisiaj na 15:30 na NABOŻEŃSTWO BIBLIJNE.
Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego zaplanowano na czwartek 29 kwietnia br. Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Grzegorz Suchodolski. W tym samym dniu Ksiądz Arcybiskup Wiktor odprawi Mszę św. o godz.18-tej w katedrze w intencji księży męczenników, a także z prośbą o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy. Zachęcamy do duchowej łączności z tymi religijnymi obchodami. Będzie istniała możliwość skorzystania w tym dniu z pośrednictwa telewizji internetowej „Dom Józefa” (www.domjozefa.tv) oraz Radia eM (transmisja z katowickiej katedry).
Świętowanie jubileuszy małżeńskich zaplanowano na niedzielę 23 maja br. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczystości odbędą się w czterech parafiach:
a. Katowice, katedrze Chrystusa Króla, godz. 12.00;
b. Ruda Śląska, parafia św. Józefa (sanktuarium), godz. 11.30;
c. Rybnik, parafia św. Antoniego (bazylika), godz. 12.00;
d. Pszów, parafia Narodzenia NMP (bazylika), godz. 12.00.
Zapisy przez stronę internetową: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/66-jubileusze-malzenskie-2021 lub telefonicznie: 519 546 196.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną na Górnym Śląsku (największa liczba zachorowań w Polsce – strefa czerwona) Ksiądz Arcybiskup i Księża Biskupi pomocniczy nie ustalają aktualnie terminów udzielania sakramentu bierzmowania w parafiach archidiecezji. O ewentualnych zmianach poinformujemy.

Wodzisław Śląski