Wiadomości duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła

16. 06. 2024 r.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne. Kolekta przyszłej niedzieli zebrana zostanie na potrzeby Archidiecezji.

2. Za tydzień przed kościołem zbiórka na rzecz prowadzonego przez Caritas Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tysięcy osób z 14 krajów zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

we poniedziałek– Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego
w środę– Wspomnienie św. Romualda opata
w piątek– Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

4. W czwartek o godzinie 17:30 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Chorych będzie miało miejsce w czwartek 20-go czerwca br. w parafii pod wezwaniem Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim. Spotkanie rozpocznie się odprawieniem Mszy Świętej o godzinie 17:00.

6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godzinie 16:00-17:00. Trwa przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2025. Zapraszam z intencjami i za żywych w różnych potrzebach i za naszych zmarłych.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Z tyłu kościoła na stoliku są czasopisma Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

8. Otrzymaliśmy ręcznie wykonane różańce, które znajdują się na stoliku z tyłu kościoła. Jeśli ktoś potrzebuje, możne z sobą zabrać.

9. W sobotę po porannej Mszy Świętej zapraszam do pomocy przy sprzątaniu kościoła.

10. Dziękuję wszystkim którzy pomagają przy kościele oraz dbają o czystość i piękno naszego kościoła.

Życzę spokojnej, radosnej niedzieli oraz życzliwości wszystkich napotkanych ludzi.

ksiądz proboszcz Zbigniew Pilecki